Allegro i eBilet.pl

Written by

Allegro i eBilet.pl łączą siły

Bez kategorii| Views: 252

Już wkrótce zakup biletów na różne wydarzenia muzyczne i kulturalne będzie jeszcze łatwiejszy. Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce – Allegro, podpisał umowę inwestycyjną z platformą eBilet.pl – wiodącym portalem sprzedaży biletów w Internecie.

 

Allegro rośnie w siłę

Allegro należy do funduszy inwestycyjnych Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners. Pod koniec ubiegłego roku liczyło 17 milionów użytkowników i zanotowało około 1,2 miliona odsłon. Serwis nieustannie się rozwija – w chwili obecnej za jego pośrednictwem sprzedaż prowadzi ponad 100 tysięcy różnorodnych polskich firm.

Teraz Allegro sięga po jeszcze więcej. Chce stworzyć platformę, za pośrednictwem której użytkownicy będą mogli zakupić bilety koncertowe, na imprezy sportowe oraz kulturalne. Stanie się to możliwe dzięki zawarciu porozumienia z eBilet Polska. Sewris eBilet.pl prowadzi obsługę transakcji online oraz podejmuje działania związane z szeroko rozumianą obsługą eventów.

Jednym z głównych rezultatów połączenia Allegro i eBilet.pl ma być zwiększenie dostępności do całej gamy najbardziej interesujących wydarzeń rozrywkowych dla jeszcze szerszego grona odbiorców. Takie połączenie wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Na przestrzeni ostatnich kilku lat Polska mocno zaznaczyła swoją pozycję na koncertowej mapie Europy. Agencje eventowe prowadzą bój o artystów światowego format, dzięki czemu kalendarz imprez obfituje w ciekawe propozycje. Festiwale muzyczne – takie jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, czy Audioriver cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, a wartość sprzedaży biletów online szacuje się na ok. 700 milionów złotych w skali roku.

 

Allegro i eBilet.pl – korzyści z połączenia

Allegro i eBilet.plPo przejęciu większości udziałów w eBilet.pl, obie strony mogą liczyć na sporo profitów:

  • Zwiększenie sprzedaży biletów poprzez pozyskanie nowej grupy klientów – użytkowników Allegro,
  • wdrożenie na platformie eBilet.pl funkcji dotychczas dostępnych tylko na Allegro – jak chociażby Allegro Smart. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli znacznie zmniejszyć koszty dostawy biletów i opłat manipulacyjnych,
  • nowe udogodnienia i narzędzia dla odbiorców – rekomendacja wydarzeń z opcją geolokalizacji, plany sal widowiskowych, centrum obsługi klienta,
  • usprawnienie procesu sprzedaży – w przypadku wydarzeń, które cieszą się dużym zainteresowaniem, pojawiają się sytuacje przeciążenia serwerów, blokowania sprzedaży online. Przy współpracy sprawnie działającego serwisu pojawia się szansa na stopniową eliminację tego typu problemów,
  • rozwój zespołu Allegro – dzięki kooperacji z eBilet.pl, serwis aukcyjny będzie miał możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy specjalistów z branży rozrywkowo – eventowej, którzy od wielu lat współpracują z ekspertami światowego formatu,
  • dla eBilet.pl to sposób na zwiększenie przewagi nad konkurencją – ponieważ to właśnie na ten czynnik firma zwróciła szczególną uwagę, przedstawiając sprawozdanie ze swojej działalności. Dynamicznie rozwija się Ticketmaster, związany z agencją Live Nation, który wchłonął dużą spółkę Ticketpro. Na rynku pojawia się także coraz więcej mniejszych serwisów, oferujących sprzedaż biletów przez Internet.

Całkowita finalizacja połączenia Allegro z serwisem eBilet.pl będzie miała miejsce po akceptacji ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W chwili obecnej strony czekają na podjęcie decyzji przez przedstawicieli UOKiK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Allegro i eBilet.pl łączą siły

czas na przeczytanie: 2 min