black friday

Written by

Black Friday i Cyber Monday w Polsce

Bez kategorii| Views: 319

Kultura wyprzedaży w postaci Black Friday czy Cyber Monday jest w Polsce jeszcze stosunkowo młoda. Niemniej jednak coraz więcej sklepów decyduje się na obniżenie w tym czasie swoich cen. Zjawisku temu bliżej przyjrzał się i przeanalizował partner Ideo Konsulting, Dominik Kaznowski.

 

Jak przeprowadzić przemyślany Black Friday i Cyber Monday?

black fridayNiestety w Polsce, być może z uwagi na fakt, iż wyprzedażowy weekend nie jest aż tak popularny jak w innych krajach, dochodzi do pewnych nieścisłości i niekonsekwencji w prowadzeniu sklepów internetowych. Właściciele sklepów i osoby zarządzające nimi mają coraz większą świadomość tego, że znaczne obniżki cen to coś, na co klienci tylko czekają. By zatem zwiększyć swoje przychody oraz zainteresowanie e-biznesem dobrze jest wprowadzić do swojego sklepu promocje. Przy okazji kampania reklamowa przyciągnie uwagę oraz sprawi, że duża liczba potencjalnych klientów przekłuje się na stałych klientów.

O ile pierwsza część planu czyli opracowana strategia reklamowa odbywa się wzorowo, o tyle samo przygotowanie sklepu nie jest na należytym poziomie. Najczęstszym problemem jest niewłaściwy hosting, który w dniu natężonego ruchu może okazać się porażką (szczególnie w ujęciu wizerunkowym). Reklamowanie swoich usług to jedno, natomiast zapewnienie wysokiej obsługi sklepu, to zupełnie inny zakres działań. Więcej na ten temat znaleźć można w artykule „Przygotuj się na Black Friday i Cyber Monday”.

 

Czym jest Black Friday i Cyber Monday?

Wszystko rozpoczęło się od Czarnego Piątku, który jest dniem bardzo dużych zniżek, dzień po Święcie Dziękczynienia. Wraz z rozwojem internetu z czasem obok Black Friday zaczęto obchodzić jego internetowy odpowiednik w postaci Cyber Monday. Obecnie wiele sklepów decyduje się na tworzenie po prostu wyprzedażowego weekendu. Oferujące bardzo wysokie zniżki sklepy mogą liczyć na pozbycie się ciężko zbywalnego towaru, klienci zaś na nabycie produktów, które nierzadko stają się prezentami świątecznymi.

Chociaż te wyprzedażowe święta kojarzą się przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi są obchodzone w wielu krajach na świecie – również europejskich jak chociażby Rumunia. Coraz śmielej obchodzone jest również w Polsce, szczególnie w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Black Friday i Cyber Monday w Polsce

czas na przeczytanie: 2 min