VR/AR

Written by

Chrome udostępnia wirtualną rzeczywistość

Bez kategorii| Views: 382

Google nie próżnuje i ogłasza właśnie kolejne innowacyjne rozwiązania. Po zapowiadanych ostatnio wymogach o których pisaliśmy na blogu (Certyfikat SSL oraz Wolno ładujące się strony wypadną z Google) przyszedł czas na rozszerzenie. Chodzi oczywiście o to, co jest obecnie modne czyli VR/AV.

 

Nowy wymiar internetu

Google już od dłuższego czasu pracuje nad rozszerzeniem możliwości w kwestii przeglądania internetu. Coraz bardziej jednak plany te zaczynają nabierać realnych kształtów. Możliwość przeglądania internetu w wirtualnej rzeczywistości jest już dostępna dla wersji Chrome 61. By móc skorzystać z tej technologii konieczne jest dysponowanie goglami Daydream View.

Więcej na ten temat można znaleźć w artykule AntyWeb „Uważaliście, że Adblock w Chrome jest rewolucją? To spójrzcie na to!”

 

Rzeczywistość VR/AR w biznesie

VR/ARRozszerzenie tego typu daje oczywiście możliwości. Niejednokrotnie już pisaliśmy o tym, że tradycyjna forma prezentowania produktów będzie odchodzić do lamusa, ustępując nowym rozwiązaniom.

Format VR/AR ma szansę nie tylko na wejście na rynek, ale wydaje się, że będzie to przyszłość. Szczególnie w czasie, kiedy rynek mobile nie tylko zaczyna nabierać na znaczeniu, ale powoli staje się najbardziej popularnym sposobem przeglądania internetu.

Przedsiębiorcy, którzy liczą na wyprzedzenie konkurencji powinni przede wszystkim widzieć w tym szansę, na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Zaprezentowanie produktów w rozszerzonej formie to jedno, ale dopasowanie oferty do własnych warunków np. umieszczenie mebla tam, gdzie docelowo zostanie postawiony, to maksymalne rozbudowanie możliwości.

Technologia ta dopiero wkracza na rynek i bacznie będziemy się jej przyglądać. Jednak nietrudno chyba sobie wyobrazić, że w przyszłości właśnie tak będzie wyglądał e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chrome udostępnia wirtualną rzeczywistość

czas na przeczytanie: 1 min