Allegro

Written by

Nowa usługa Allegro Smart

Bez kategorii| Views: 492

We wczorajszym wpisie AliExpress coraz bardziej popularny w Polsce wspominaliśmy o rywalizacji polskich sklepów z chińskim gigantem. Tymczasem jeden z największych e-commerce w Polsce postanowił wyjść naprzeciw rozbudowanej ofercie cenowej oraz w zakresie dostawy produktów i uruchomił nową usługę – Allegro Smart.

 

Zasady Allegro Smart

To rozbudowany system benefitów, z których najważniejszą jest możliwość całkowicie darmowego dostarczania produktów maksymalnie 365 razy w ciągu roku. Taka usługa kosztuje 49 zł. Istnieje możliwość wykupienia również wariantu półrocznego za 39 zł. By skorzystać z bezpłatnej dostawy należy dokonać zakupu u jednego sprzedawcy za minimum 40 zł. Usługa obejmuje obecnie ponad 30 mln produktów. Korzyścią dla klientów jest fakt, iż dołączając do programu mogą liczyć na 30 dni okresu próbnego.

Darmowa przesyłka dostępna jest na terenie Polski i obejmuje najbardziej popularne formy wysyłki zakupów: paczkomaty Orlen, Żabka, InPost czy Pocztę Polską – razem 15 tys. punktur odbioru.

Do systemu Smart Allegro mogą przystąpić sprzedawcy, którzy mogą pochwalić się przynajmniej 98% średnią pozytywnych ocen oraz ze statusem „Super Sprzedawca”.

 

Co jeszcze Allegro oferuje w usłudze Smart?

AllegroDarmowa dostawa to nie wszystko, co dla klientów przygotował zespół Allegro. W praktyce nowe usługi to rozbudowany pakiet, który obejmuje różnorodne oferty. Poprzez Paczkomaty oraz Pocztę Polską możliwy będzie całkowicie darmowy zwrot zamówionych towarów. Kolejnym zachęceniem do skorzystania z Allegro Smart są specjalnie przygotowane okazje lub wcześniejszy do nich dostęp. Okazje obejmują produkty wszystkie kategorie produktowe

Do programu dołączone zostały znane już Monety Allegro. To usługa dedykowana zwykłym kontom, opiera się na dobrze znanym systemie. Klienci oprócz tego, że po wykupieniu usługi Smart otrzymują niewielki pakiet, mogą kolekcjonować Monety poprzez wydanie minimum 40 zł na zakupy. Zebrane Monety pełnią funkcję płatniczą. Podczas dokonywania zapłaty za zakupy, wystarczy wybrać „Wykorzystaj Monety przy płatności”.

 

Czy Allegro Smart zagrozi konkurencji?

Szacunkowo usługa Allegro Smart ma się zwrócić po 6 transakcjach, co jest korzystnym aspektem, zarówno dla klienta, jak i samych sprzedawców. Firma nie ukrywa, że poprzez konsolidację pakietu benefitów z dolnym limitem cenowym (40 zł), liczy zarówno na zwiększenie liczby transakcji, jak i samej kwoty za jednorazowe zakupy.

Nie da się ukryć, że cały system jest przemyślany. Oferowane produkty nie tylko są dostępne w specjalnych okazjach cenowych, ale dodatkowo pochodzą od sprzedawców, którzy mogą poszczycić się poszanowaną opinią. Co więcej wyeliminowany został czynnik, który zniechęca klientów do realizacji zakupów lub jest powodem porzucenia koszyków – wysokie koszty dostawy. Przy zapewnieniu bardzo krótkiego czasu dostawy największy polski e-commerce z pewnością ma nadzieję na zbudowanie konkurencyjnej do AliExpress oferty, a w międzyczasie przygotowuje się do wejścia na polski rynek Amazonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowa usługa Allegro Smart

czas na przeczytanie: 2 min