Sklep internetowy Lidl

Written by

Powstał sklep internetowy Lidl

Bez kategorii| Views: 316

Wśród wiodących dyskontów rozpoczyna się nowa era. Niemiecka sieć supermarketów Lidl uruchamia w Polsce sklep internetowy. Na chwilę obecną w asortymencie znajdą się jedynie produkty non-food. Pierwszych zakupów drogą internetową będzie można dokonywać od minionego piątku. Tym samym Polska dołącza do Hiszpanii, Czech i Niemiec, stając się kolejnym krajem, w którym Lidl zdecydował się na wprowadzenie sprzedaży online.

 

Sklep internetowy Lidl – co oferuje?

Na początek Lidl przygotował dla swoich klientów ofertę, obejmującą około 650 artykułów, takich jak m.in. odzież, narzędzia czy sprzęt AGD. Będzie można je zakupić za pośrednictwem platformy lidl-sklep.pl, która została podzielona na osiem kategorii. Oprócz produktów żywnościowych, które póki co nie będą dostępne online, w sklepie internetowym znajdzie się asortyment taki, jak w placówkach stacjonarnych. Jednak towary będą trafiać do e-sklepu z tygodniowym wyprzedzeniem, w każdy poniedziałek, czwartek i sobotę. Dodatkowo, oferta zostanie wzbogacona o artykuły, które  dostępne będą jedynie w Internecie. Takie rozwiązanie pozwoli Lidlowi na poszerzanie swojego asortymentu bez konieczności powiększania powierzchni sklepowej.

sklep internetowy LidlCeny pozostaną takie same jak w sklepach stacjonarnych. Płatności będzie można dokonać tradycyjnym przelewem, kartą lub za pomocą Blika. Lidl nie przewidział możliwości odbioru zakupionych towarów w swoich placówkach. W zamian za to zapewnia dostawę kurierem, z opcją ewentualnych zwrotów w ciągu 30 dni. Koszty przesyłki wynosić będą 9,90 zł. W przypadku zakupów na kwotę wyższą niż 149 zł, klienci nie poniosą żadnych dodatkowych opłat.

Zgodnie z informacjami przekazanymi na konferencji prasowej niemiecka sieć dyskontowa posiada bardzo ambitne plany rozwoju sprzedaży online i podboju branży e-commerce w Polsce: „Wierzymy, że uda nam się znaleźć w pierwszej piątce firm, sprzedających ofertę non-food w pierwszym roku działalności”, zdradził dziennikarzom prezes Lidl Polska, Maksymilian Braniecki.

 

O otwarciu przez Lidl sklepu internetowego, pisaliśmy na naszym blogu: Lidl otwiera e-sklep

 

Lidl zdeklasuje konkurencję?

Do podboju Internetu sieć przygotowywała się od dłuższego czasu, stopniowo wdrażając kolejne elementy strategii. W 2017 roku powstała platforma Winnica Lidla, umożliwiająca klientom rezerwację konkretnych produktów, z możliwością późniejszego odbioru w sklepach stacjonarnych. W tym samym roku został uruchomiony także serwis Lidl Podróże, a całkiem niedawno darmowa aplikacja zakupowa Lidl Plus. Sieć dyskontów zadbała o realizację planów na wielu płaszczyznach – zatrudniono dyrektora działu e-commerce, zarejestrowano domeny lidl-sklep.pl i lidl-shop.pl. Powstała także odrębna spółka Lidl Online International Logistics. Wszystkie te działania mają jeden cel –  wyprzedzić Biedronkę, swojego głównego konkurenta. Co prawda dyskont Jeronimo Martens jako pierwszy wprowadził kartę i program lojalnościowy Moja Biedronka, jednak obecnie można śmiało powiedzieć, że zostaje za Lidlem daleko w tyle.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania, można przypuszczać, że wkrótce Lidl zrobi kolejny krok na ścieżce e-commerce. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że uruchomienie aplikacji zakupowej niemal jednocześnie ze sklepem internetowym nie było przypadkowe. Być może niebawem zakupów drogą elektroniczną będzie można dokonywać właśnie za pośrednictwem Lidl Plus.

 

Kiedy e-grocery?

Sklep internetowy LidlInformacja o tym, że sklep internetowy Lidl  zostanie uruchomiony, w pierwszym rzucie jawiła się jako dyskont, który przez internet będzie przede wszystkim sprzedawał żywność. Tymczasem okazuje się, że na to klienci sklepu będą musieli jeszcze poczekać. Firma jako powód takiej decyzji podaje zbyt wysokie koszty, jakie musiałaby ponieść w związku z tzw. ostatnią milą. (komfort klienta przy odbiorze przesyłki). Nie wiadomo zatem kiedy taki asortyment nawet w okrojonej wersji (np. produkty suche) i czy w ogóle zostanie wprowadzony. Jedno jest pewne – jeśli tak się stanie, Lidl otrzyma wówczas pozycje niekwestionowanego lidera rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powstał sklep internetowy Lidl

czas na przeczytanie: 3 min