certyfikat SSL

Written by

Certyfikat SSL

Bez kategorii| Views: 510

Obowiązek wdrożenia certyfikatu SSL już w niedługim czasie będzie dotyczył wszystkich stron internetowych. O tym jak prawidłowo go zaimplementować oraz jakie są skutki niezastosowania się do tych wytycznych opisała Specjalistka E-Commerce Anna Wolanin.

 

Kogo obejmuje obowiązek wdrożenia SSL?

Artykuł „Jak brak certyfikatu może zagrozić Twojemu biznesowi” stanowi rzetelny poradnik, którego nadrzędnym celem jest poinformowanie i ostrzeżenie, nie tylko właścicieli sklepów, ale również wszystkich stron internetowych. Już w niedługim czasie wprowadzony zostanie obowiązek wdrożenia certyfikatu SSL, do każdej domeny.

Publikacja klarownie obrazuje jakie mogą być konsekwencje niewdrożenia HTTPS. Jest to m.in. wysyłanie do użytkowników komunikatów o tym, że strona jest niebezpieczna, jak i brak zaufania potencjalnych i obecnych klientów (na stronach firmowych).

Z kolei samo wdrożenie chociaż nie jest w praktyce skomplikowane. Wymaga jednak należytego przygotowania oraz pamiętania o szeregu aspektach, jak np. wewnętrzne zasoby, Sitemapy czy właściwe przekierowania w kampaniach reklamowych. Niedopilnowanie tych elementów może doprowadzić do obniżenia pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

 

Certyfikat SSL w sklepie internetowym

certyfikat SSLWdrożenie HTTPS jest niezwykle ważnym elementem, szczególnie w kontekście prowadzenia sklepu internetowego. Odpowiada on bowiem bezpośrednio za bezpieczeństwo zarówno użytkowników i ich danych, jak i samej strony m.in. w postaci blokady przed nieautoryzowanym dostępem.

Warto spojrzeć na niego również z perspektywy pozytywnego wizerunku e-sklepu oraz szansy na zwiększenie przychodów. Jak podaje „Raport z polskich sklepów internetowych” aż 22,2% właścicieli sklepów jako jeden z powodów wzrostu przychodów w firmie, podaje wdrożenie certyfikatu SSL (jako wsparcie bezpieczeństwa transakcji). (Źródło)

Oznaczanie stron jako potencjalnie „niebezpiecznych” dla stron nieposiadających HTTPS zostało uruchomione wraz z najnowszą wersją przeglądarki Chrome. Jak wiadomo, należy ona do samego Google – można się więc domyślać, że niedostosowanie się do wytycznych przeglądarki, będzie miało przykry finał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Certyfikat SSL

czas na przeczytanie: 1 min