sztuczna inteligencja

Written by

Sztuczna inteligencja na Facebook Marketplace

Bez kategorii| Views: 382

Największy serwis społecznościowy zaprezentował swoim użytkownikom, jak zamierza usprawnić działanie Marketplace – narzędzie służące społeczności Facebooka do wyszukiwania, kupowania i sprzedawania przedmiotów. Pomóc ma zastosowanie sztucznej inteligencji.

 

Wprowadzenie AI, otwiera przed korzystającymi z usługi zakupowej Facebooka, nowe możliwości. Zdaniem twórców serwisu, znacznie przyspieszy to wszystkie procesy odbywające się za pośrednictwem Marketplace. Od sprawnego wyszukiwania produktów, przez intuicyjne i łatwe tworzenie aukcji, aż po szybkie zakupy i dobry kontakt ze sprzedającym. Rozwiązanie ma też wspomóc już istniejące narzędzia platformy.

 

Sztuczna inteligencja gwarantem bezpieczeństwa

sztuczna inteligencjaJak wiadomo, podczas zakupów online, na komfort klienta znacząco wpływa jego zaufanie do sprzedającego i ogólne poczucie bezpieczeństwa. Za pośrednictwem AI Marketplace stanie się miejscem, które będzie zrzeszać wyłącznie sprawdzonych użytkowników i wyświetlać odpowiednie treści, zgodne z regulaminem.

Na platformie sprzedażowej Facebooka nie było dotychczas możliwości oceniania sprzedających. W takim wypadku, użytkownicy często zmuszeni byli do podjęcia ryzyka i dokonania transakcji z osobą, która nie została poddana żadnemu systemowi ocen przez użytkowników. Obecnie ma się to zmienić, ponieważ do  Marketplace zostanie wprowadzona funkcja do oceny zarówno kupujących, jak i sprzedających. Dodatkowo taką opinie będzie można uzupełnić o informacje czy własny komentarz.

Sztuczna inteligencja usprawni wykrywanie i usuwanie treści niezgodnych z regulaminem portalu. AI przeanalizuje treść, obraz i kontekst opublikowanej zawartości, po czym przeanalizuje czy narusza ona zasady serwisu. Poprawi się także system raportowania wpisów, który ma stać się jeszcze prostszy w obsłudze.

 

Zakupy i sprzedaż będę jeszcze szybsze

AI podda również analizie aukcje podobne do tych, które interesują użytkownika. W przypadku aukcji laptopa system na podstawie załączonych zdjęć porówna w jakiej cenie udało się sprzedać podobne przedmioty, po czym zasugeruje zakres cenowy np. od 1500 do 1700 złotych. Dodatkowo dzięki tej funkcjonalności, towar zostanie od razu przydzielony do odpowiedniej kategorii.

Sztuczna inteligencja przełamie również bariery językowe. Automatycznemu tłumaczeniu poddane zostaną treści rozmów na czacie, dzięki czemu zostanie międzynarodowa wymiana towarów będzie prostsza.

Wciąż trwają prace nad rozwiązaniem, które łączy funkcje aparatu i polecania produktów użytkownikom. Nowe zastosowanie sprawi, że wystarczy tylko sfotografować przedmiot, a system wygeneruje listę propozycji aukcji, które odbywają się w pobliżu.

Sztuczna inteligencja w Marketplace ma pomóc w personalizacji i zwiększeniu wydajności tego narzędzia. Patrząc na to jak wielką potęgą finansową jest Facebook, śmiało można oczekiwać kolejnych innowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sztuczna inteligencja na Facebook Marketplace

czas na przeczytanie: 2 min